مهندس گرامی سلام

در این قسمت شما می توانید با نحوۀ شکل گیری موسسۀ انتشاراتی سری عمران و چگونگی گسترش فعالیت های موسسه آشنا شوید. همچنین در انتهای این متن، شرح برنامه های موسسه در سال 97 برای شما ارائه شده است.

 

آشنایی با موسسۀ انتشاراتی سری عمران

مؤسسه سری عمران در سال 1387 به مدیریت دکتر حسام شریفیان تأسیس شد. در سال 1388 با پیوستن اساتید بنام کنکور کارشناسی ارشد عمران به این مؤسسه و بکارگیری دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها، نفرات برتر المپیادهای دانشجویی و افراد برجستۀ آزمون کارشناسی ارشد، مجموعه سری عمران فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد. در ادامه و در سال‌های 89 ، 90 و 91 به تدریج کلیه کتاب‌های مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد این مؤسسه، آماده و منتشر گردید. در تابستان سال 1390 نیز اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد با حضور اساتید برتر کشور (مهندس ساسان امیرافشاری، دکتر نادر فنائی و ...) توسط مؤسسه سری عمران برگزار شد که تشکیل این دوره‌ها تا به امروز هم ادامه داشته است. همچنین برگزاری دو مرحله آزمون جامع آزمایشی در سال 93 و نیز برگزاری شش مرحله آزمون آزمایشی در سال تحصیلی 94-95 (با بیشترین جامعۀ آماری در حدود 4000 نفر شرکت‌کننده) ، از دیگر خدمات مؤسسه سری عمران در زمینۀ آزمون کارشناسی ارشد می‌باشد.

در سال 90 فعالیت جدید دیگری به موازات خدمات آزمون کارشناسی ارشد در مؤسسه آغاز گردید و این‌بار مهندسان گرامی شاهد فعالیت‌های مؤسسه در زمینۀ آزمون‌های نظام مهندسی بودند. در این راستا ابتدا در سال‌های 90 و 91، مجموعه کتاب‌های ویژۀ این آزمون تولید و منتشر شد و پس از آن یعنی در سال 92، اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی توسط مؤسسۀ سری عمران برگزار گردید.

استقبال بی‌نظیر دانشجویان و مهندسان عزیز از کتاب‌های سری عمران باعث شد تا این مؤسسه به‌عنوان ناشر اول کتاب‌های کنکور ارشد و نظام‌مهندسی در عمران مطرح گردد. انتخاب مؤسسه سری عمران به‌عنوان ناشر نمونه در سال 91، ناشر تخصصی تقدیر شده در سال 92، ناشر و برند منتخب سال 93، برترین مؤسسۀ تخصصی در سال 94، برترین برند آموزشی عمران در سال 95 و موسسۀ آموزشی برگزیدۀ عمرانی سال 96 در جشنوارۀ انفورماتیک ایران به منظور ارائۀ خدمات غیر حضوری (آنلاین) نتیجۀ اعتماد مهندسان و دانشجویان به سری عمران می‌باشد که البته علت این موفقیت را بایستی در ارائه خدمات نوین و کاملاً متفاوت نسبت به سایر ناشرین و مؤسسات آموزشی دانست.

بعد از موفقیت مؤسسه سری عمران در دو عرصۀ آزمون کارشناسی ارشد و نظام مهندسی، گسترش فعالیت‌های مرتبط با اشتغال حرفه‌ای در مهندسین مشاور، در دستور کار سری عمران قرار گرفت. از این‌رو و با توجه به درخواست‌های فراوان مهندسین گرامی، فعالیت جدید این مؤسسه در زمینۀ آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران آغاز گردید و در سال 93 اولین کتاب از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران با عنوان تفسیر و شرح ویرایش چهارم استاندارد 2800 (که مربوط به آیین‌نامه زلزله می‌باشد) منتشر گردید. استقبال بی‌نظیر جامعۀ مهندسی از این کتاب و فروش بیش از 15000 جلد از آن در کمتر از یک سال، شاهدی بر موفقیت این کتاب بوده و زمینه‌ساز فعالیت جدی مؤسسه در بحث کتاب‌های نرم‌افزار شد. در سال های 94 و 95 نیز دو کتاب طراحی ساختمان های فولادی با نرم افزار ETABS و طراحی ساختمان های بتنی با نرم افزار ETABS منتشر و در اختیار مهندسین عزیز قرار گرفت.
همچنین در سال 95 برای اولین بار کلاس های آموزش طراحی حرفه ای ساختمان با کمک نرم افزار SAFAE و ETABS در موسسه سری عمران برگزار گردید.هدف اصلی و رویکرد این کلاس ها انتقال تجربیات مهندسی با انجام پروژه های واقعی،به مهندسین عزیز می باشد.در کلاس های نرم افزارموسسه سری عمران از صفر تا صد مراحل یک پروژه از نقشه های معماری تا نقشه های اجرایی و تهیه دفترچه محاسبات،آموزش داده می شود.
انتخاب موسسه سری عمران به عنوان ناشر نمونه در سال 91،ناشر تخصصی تقدیر شده در سال 92،برند منتخب سال 93،برترین موسسه تخصصی در سال 94و برترین برند آموزشی عمرانی کشور در سال 95 نتیجه اعتماد مهندسان و دانشجویان به سری عمران می باشدکه البته علت این موفقیت را بایستی در ارائه خدمات نوین و کاملا متفاوت نسبت به سایر ناشرین و موسسات  آموزشی دانست.
همچنین با توجه به درخواست مهندسین عزیز، مجموعه خدمات ویژه آزمون های کارشناسی رسمی (دادگستری و قوه قضاییه) نیز از سال 1396 به فعالیت های موسسه سری عمران اضافه شد.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت، مؤسسۀ سری عمران در سال‌های گذشته با ارائه خدمات، در چهار شاخه کنکور کارشناسی ارشد، آزمون نظام مهندسی ، کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران و آزمون کارشناسی رسمی نقشی هر چند کوچک در جهت اعتلای دانش مهندسی در کشور ایفا کرده است. در ادامه شرح مختصری از این فعالیت‌ها به شما عزیزان معرفی خواهد شد:  

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- تولید کتاب‌های درسنامه محور در دروس تخصصی کنکور کارشناسی ارشد عمران در یازده عنوان (زبان تخصصی عمران، مقاومت مصالح، تحلیل سازه‌ها، مکانیک خاک، پی‌سازی، مکانیک سیالات، هیدرولیک، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، راهسازی و روسازی) و تبدیل تدریجی این کتاب‌ها به کتاب‌های نسل جدید که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند. کتاب‌های نسل جدید در واقع شکل جدید و به‌روز شدۀ کتاب‌های درسنامه محور سری عمران هستند و با رویکرد مفهومی به مطالب درسی، مانند یک کلاس درس، مباحث را آموزش می‌دهند.

2- انتشار کتاب‌های سری عمومی ویژه کنکور کارشناسی ارشد شامل دروس زبان عمومی، ریاضیات عمومی (1)، ریاضیات عمومی (2)، معادلات دیفرانسیل، کتاب سیصد تست پرتکرار ریاضیات عمومی (1) و کتاب سیصد تست پرتکرار ریاضیات عمومی (2)  

3- انتشار کتاب دو جلدی هفده سال سؤالات و پاسخنامۀ تشریحی آزمون‌های سراسری کارشناسی ارشد مهندسی عمران از سال 1380 به بعد

4- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در دوره‌های مختلف (تابستان، پاییز و زمستان) در هر سال و جذب بیش از 8000 دانشجو در این سال‌ها که بیش از 90 درصد آنها موفق به ادامۀ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده‌اند.

5- برگزاری کنکور آزمایشی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی، با جامعۀ آماری بیش از 4000 نفره در کل کشور
6- ارائه خدمات مشاوره ی تخصصی و حرفه ای به داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد

ب) آزمون‌های نظام مهندسی

1- انتشار کتاب‌های ویژۀ آزمون نظام‌ مهندسی در هشت عنوان (بارگذاری سازه‌ها، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، مکانیک خاک و پی، تحلیل سازه‌ها ، سازه‌های بنایی و طرح و اجرای ساختمان های فولادی (ویژه آزمون نظارت و اجرا)) و ویرایش هر سالۀ این کتاب‌ها بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان و اصلاحیه های مربوط به آنها. این کتاب‌ها که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند، دارای شرح درس کامل و منطبق بر آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشند که همراه با توضیح مفاهیم پایه و مثال‌های متنوع هستند.

2- انتشار کتاب‌های بانک سؤالات آزمون‌های محاسبات ، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد شامل کلیه سوالات آزمون های دوره های گذشته،از سال 86تا کنون به همراه پاسخ تشریحی

3- انتشار کتاب‌های کلید واژه‌های آزمون‌های محاسبات، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد

4- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام‌مهندسی (محاسبات و نظارت) با حضور اساتید مطرح رشته مهندسی عمران (دکتر نادر فنائی، دکتر محمد آهنگر، دکتر محسن حیدری،دکتر ندا بزرگی ،مهندس حسین فراهانی و ...) که با بیش از 60 درصد قبولی مهندسان شرکت‌کننده در این دوره از کلاس‌ها، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

5- برگزاری آزمون آزمایشی به‌صورت حضوری و اینترنتی، ویژه آزمون‌های نظام مهندسی در سال‌های 93 تا 96 در هر دوره.

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

 - انتشار کتاب تفسیر ویرایش چهارم استاندارد 2800 از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - برگزاری کلاس های تخصصی آموزش حرفه ای طراحی ساختمان ها با کمک نرم افزارهای ETABS و SAFE با حضور مجرب ترین اساتید کشور

 د) آزمون کارشناسی رسمی

1- انتشار کتاب "نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی رسمی"

2- کلاس های آمادگی آزمون کارشناسی رسمی (حضوری و آنلاین)

3- آزمون آزمایشی شبیه سازی آزمون کارشناسی رسمی (حضوری و آنلاین)

از دیگر خدمات سری عمران می‌توان به مشاوره تخصصی مؤسسه که توسط برترین مشاوران کشور صورت گرفته است اشاره کرد. در این طرح، امکان مشاورۀ دانشجویان به‌ صورت حضوری، تلفنی و یا آنلاین وجود دارد.

 

برنامه‌های مؤسسه سری عمران در سال 1397

مؤسسه سری عمران در سال 97 نیز قصد دارد تا همچون سال‌های قبل با تلاش بی‌وقفۀ اساتید و کادر مجرب خود (مدیریت و پرسنل)، خدمات جدیدی را به شما عزیزان ارائه نماید. این خدمات به شرح زیر می‌باشند:

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در سه دورۀ تابستان، پاییز و زمستان 97 با حضور برترین اساتید کشور و مؤلفین کتاب‌های سری عمران

2- انتشار کتاب های ویژۀ این آزمون با رویکرد "نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی ارشد" که دو کتاب زیر در نمایشگاه کتاب عرضه می شوند:

- کتاب زبان عمومی در دو جلد (یک جلد مربوط به مباحث گرامر و یک جلو ویژۀ واژگان)

- کتاب مقاومت مصالح در 2 جلد (از مجموعه کتاب های 2 در 1)

3- برگزاری کنکورهای آزمایشی در سال 97 برای آمادگی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی با بالاترین جامعۀ آماری در کل کشور

 

ب) آزمون‌ نظام مهندسی

1- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی (محاسبات ،نظارت ،اجرا) بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان

2- انتشار کتاب طرح و اجرای ساختمان های با مصالح بنایی (مبحث هشتم) بر اساس ویرایش جدید از سری کتاب های نگاه حرفه ای به آزمون نظام مهندسی

3- برگزاری آزمون‌های آزمایشی نظام مهندسی (محاسبات و نظارت) به‌صورت جامع، قبل از آزمون اصلی

4- برگزاری کلاس های آنلاین ویژۀ آزمون های نظارت و اجرا

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

1- انتشار کتاب‌های کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران که دو عنوان زیر از این مجموعه در نمایشگاه کتاب عرضه می شوند:

 کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با کمک نرم‌افزار ETABS (جلد دوم)

 کتاب دو جلدی طراحی سازه های صنعتی و پل ها با کمک نرم افزار SAP

2- برگزاری تخصصی کلاس‌های آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران ویژۀ طراحی حرفه‌ای ساختمان با کمک نرم‌افزارهای ETABS و SAFE ، با حضور مجرب‌ترین اساتید کشور در زمینه طراحی ساختمان

3- برگزاری دوره های آنلاین آموزش نرم افزار های عمومی، تخصصی و کاربردی مهندسی عمران

 

د) آزمون کارشناسی رسمی

1- برگزاری کلاس های جامع، نیمه فشرده، فشرده، جمع بندی و نکته و تست ویژۀ آزمون های دادگستری، قوۀ قضاییه و مادۀ 27 نظام مهندسی

2- چاپ ویرایش جدید کتاب "نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی رسمی"

3- برگزاری آزمون آزمایشی شبیه سازی آزمون کارشناسی رسمی

توجه: برنامه کلاس ها و آزمون های آزمایشی کارشناسی رسمی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

ه) کلاس ها و خدمات آنلاین سری عمران

1- برگزاری کلاس های آنلاین آمادگی آزمون نظارت و اجرا نظام مهندسی (ویژۀ آزمون اردیبهشت 97)

2- برگزاری کلاس های آنلاین آمادگی آزمون های محاسبات، نظارت و اجرا نظام مهندسی (ویژۀ آزمون نوبت دوم در سال 97)

3- برگزاری دوره های آنلاین آموزش نرم افزار های عمومی، تخصصی و کاربردی مهندسی عمران

 

 

 به یادتان هستیم، به یادمان باشید

  خانوادۀ بزرگ سری عمران