مهندس گرامی سلام

در این قسمت شما می توانید با نحوۀ شکل گیری موسسۀ انتشاراتی سری عمران و چگونگی گسترش فعالیت های موسسه آشنا شوید. همچنین در انتهای این متن، شرح برنامه های موسسه در سال جاری (1395) برای شما ارائه شده است.

 

آشنایی با موسسۀ انتشاراتی سری عمران

مؤسسه سری عمران در سال 1387 به مدیریت دکتر حسام شریفیان تأسیس شد. در سال 1388 با پیوستن اساتید بنام کنکور کارشناسی ارشد عمران به این مؤسسه و بکارگیری دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها، نفرات برتر المپیادهای دانشجویی و افراد برجستۀ آزمون کارشناسی ارشد، مجموعه سری عمران فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد. در ادامه و در سال‌های 89 ، 90 و 91 به تدریج کلیه کتاب‌های مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد این مؤسسه، آماده و منتشر گردید. در تابستان سال 1390 نیز اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد با حضور اساتید برتر کشور (مهندس ساسان امیرافشاری، دکتر نادر فنائی و ...) توسط مؤسسه سری عمران برگزار شد که تشکیل این دوره‌ها تا به امروز هم ادامه داشته است. همچنین برگزاری دو مرحله آزمون جامع آزمایشی در سال 93 و نیز برگزاری شش مرحله آزمون آزمایشی در سال تحصیلی 94-95 (با بیشترین جامعۀ آماری در حدود 4000 نفر شرکت‌کننده) ، از دیگر خدمات مؤسسه سری عمران در زمینۀ آزمون کارشناسی ارشد می‌باشد.

در سال 90 فعالیت جدید دیگری به موازات خدمات آزمون کارشناسی ارشد در مؤسسه آغاز گردید و این‌بار مهندسان گرامی شاهد فعالیت‌های مؤسسه در زمینۀ آزمون‌های نظام مهندسی بودند. در این راستا ابتدا در سال‌های 90 و 91، مجموعه کتاب‌های ویژۀ این آزمون تولید و منتشر شد و پس از آن یعنی در سال 92، اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی توسط مؤسسۀ سری عمران برگزار گردید.

استقبال بی‌نظیر دانشجویان و مهندسان عزیز از کتاب‌های سری عمران باعث شد تا این مؤسسه به‌عنوان ناشر اول کتاب‌های کنکور ارشد و نظام‌مهندسی در عمران مطرح گردد. انتخاب مؤسسه سری عمران به‌عنوان ناشر نمونه در سال 91، ناشر تخصصی تقدیر شده در سال 92، ناشر و برند منتخب سال 93 و برترین مؤسسۀ تخصصی در سال 94، نتیجۀ اعتماد مهندسان و دانشجویان به سری عمران می‌باشد که البته علت این موفقیت را بایستی در ارائه خدمات نوین و کاملاً متفاوت نسبت به سایر ناشرین و مؤسسات آموزشی دانست.

بعد از موفقیت مؤسسه سری عمران در دو عرصۀ آزمون کارشناسی ارشد و نظام مهندسی، گسترش فعالیت‌های مرتبط با اشتغال حرفه‌ای در مهندسین مشاور، در دستور کار سری عمران قرار گرفت. از این‌رو و با توجه به درخواست‌های فراوان مهندسین گرامی، فعالیت جدید این مؤسسه در زمینۀ آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران آغاز گردید و در سال 93 اولین کتاب از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران با عنوان تفسیر و شرح ویرایش چهارم استاندارد 2800 (که مربوط به آیین‌نامه زلزله می‌باشد) منتشر گردید. استقبال بی‌نظیر جامعۀ مهندسی از این کتاب و فروش بیش از 15000 جلد از آن در کمتر از یک سال، شاهدی بر موفقیت این کتاب بوده و زمینه‌ساز فعالیت جدی مؤسسه در بحث کتاب‌های نرم‌افزار شد. پس از آن و در سال 94 نیز دومین کتاب از این مجموعه با عنوان طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم‌افزار ETABS به بازار ارائه گردید و در کمتر از 9 ماه  بیش از 7000 جلد از آن به فروش رسید.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت، مؤسسۀ سری عمران در سال‌های گذشته با ارائه خدمات، در سه شاخه کنکور کارشناسی ارشد، آزمون نظام مهندسی و کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران، نقشی هر چند کوچک در جهت اعتلای دانش مهندسی در کشور ایفا کرده است. در ادامه شرح مختصری از این فعالیت‌ها به شما عزیزان معرفی خواهد شد:  

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- تولید کتاب‌های درسنامه محور در دروس تخصصی کنکور کارشناسی ارشد عمران در یازده عنوان (زبان تخصصی عمران، مقاومت مصالح، تحلیل سازه‌ها، مکانیک خاک، پی‌سازی، مکانیک سیالات، هیدرولیک، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، راهسازی و روسازی) و تبدیل تدریجی این کتاب‌ها به کتاب‌های نسل جدید که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند. کتاب‌های نسل جدید در واقع شکل جدید و به‌روز شدۀ کتاب‌های درسنامه محور سری عمران هستند و با رویکرد مفهومی به مطالب درسی، مانند یک کلاس درس، مباحث را آموزش می‌دهند.

2- انتشار کتاب‌های سری عمومی ویژه کنکور کارشناسی ارشد شامل دروس زبان عمومی، ریاضیات عمومی (1)، ریاضیات عمومی (2)، معادلات دیفرانسیل، کتاب سیصد تست پرتکرار ریاضیات عمومی (1) و کتاب سیصد تست پرتکرار ریاضیات عمومی (2)  

3- انتشار کتاب دو جلدی شانزده سال سؤالات و پاسخنامۀ تشریحی آزمون‌های سراسری از سال 1380 به بعد

4- انتشار کتاب آزاد راه عمران که ویژۀ کنکور دانشگاه آزاد عمران می‌باشد.

5- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در دوره‌های مختلف (تابستان، پاییز و …) در هر سال و جذب بیش از 7000 دانشجو در این سال‌ها که بیش از 90 درصد آنها موفق به ادامۀ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده‌اند.

6- برگزاری کنکور آزمایشی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی، با جامعۀ آماری بیش از 4000 نفره در کل کشور

ب) آزمون‌های نظام مهندسی

1- انتشار کتاب‌های ویژۀ آزمون نظام‌ مهندسی در هفت عنوان (بارگذاری سازه‌ها، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، مکانیک خاک و پی، تحلیل سازه‌ها ، سازه‌های بنایی و طرح و اجرای ساختمان های فولادی (ویژه آزمون نظارت و اجرا)) و ویرایش هر سالۀ این کتاب‌ها بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان. این کتاب‌ها که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند، دارای شرح درس کامل و منطبق بر آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشند که همراه با توضیح مفاهیم پایه و مثال‌های متنوع است.

2- انتشار کتاب‌های بانک سؤالات آزمون‌های نظارت، محاسبات و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد

3- انتشار کتاب‌های کلید واژه‌های آزمون‌های نظارت، محاسبات و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد

4- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام‌مهندسی (محاسبات و نظارت) با حضور اساتید مطرح رشته مهندسی عمران (دکتر نادر فنائی، دکتر محمد آهنگر، دکتر محسن حیدری، مهندس حسین فراهانی، مهندس ندا بزرگی و ...) که با بیش از 70 درصد قبولی مهندسان شرکت‌کننده در این دوره از کلاس‌ها، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

5- برگزاری دو آزمون آزمایشی به‌صورت حضوری و اینترنتی، ویژه آزمون‌های نظام مهندسی در سال‌های 93 و 94 در هر دوره.

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

 - انتشار کتاب تفسیر ویرایش چهارم استاندارد 2800 از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 

 از دیگر خدمات سری عمران می‌توان به مشاوره تخصصی مؤسسه که توسط برترین مشاوران کشور صورت گرفته است اشاره کرد. در این طرح، امکان مشاورۀ دانشجویان هم از طریق سایت سری عمران و هم به‌صورت حضوری و یا تلفنی وجود داشته است. ضمناً جهت رفع اشکال درسی (آزمون کارشناسی ارشد، آزمون نظام مهندسی و ...) نیز مؤسسه سری عمران در سالیان گذشته برنامۀ مدون و جامعی ارائه کرده است، بدین صورت که دانشجویان و مهندسان عزیز از طریق سایت (تالار گفتگو) سؤالات و اشکالات خود را مطرح کرده و اساتید و مؤلفین سری عمران پاسخ سؤالات این دوستان را در سایت به‌طور کامل و مفصل ارائه کرده‌اند.

 

برنامه‌های مؤسسه سری عمران در سال 1395

مؤسسه سری عمران در سال 95 نیز قصد دارد تا همچون سال‌های قبل با تلاش بی‌وقفۀ اساتید و کادر مجرب خود (مدیریت و پرسنل)، خدمات جدیدی را به شما عزیزان ارائه نماید. این خدمات به شرح زیر می‌باشند:

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در سه دورۀ تابستان، پاییز و زمستان 95 با حضور برترین اساتید کشور و مؤلفین کتاب‌های سری عمران

2- انتشار کتاب‌ 300 تست پرتکرار آزمون کارشناسی ارشد در معادلات دیفرانسیل که از مجموعۀ کتاب‌های سری عمومی می‌باشد. این کتاب به همراه کتاب‌های 300 تست پرتکرار دروس ریاضیات (1) و (2) که قبلاً منتشر شده‌اند، برای دانشجویانی که می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان، به بهترین شکل ممکن مطالب درس ریاضیات و معادلات را جمع‌بندی کنند، بسیار مفید می‌باشد.

3- برگزاری کنکورهای آزمایشی در سال 95 برای آمادگی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی با بالاترین جامعۀ آماری در کل کشور

4- کتاب نکته و تست تحلیل‌سازه‌ها که در رابطه با آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ب) آزمون‌ نظام مهندسی

1- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی براساس آخرین ویرایش مقررات ملی ساختمان

2- انتشار کتاب  طرح و اجرای ساختمان‌های بتنی (مبحث 9 و قالب‌بندی) ویژۀ آزمون نظارت و اجرا

3- برگزاری آزمون‌های آزمایشی نظام مهندسی به‌صورت جامع، قبل از آزمون اصلی

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

1- انتشار کتاب‌های کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران که شامل کتاب‌های زیر است:

 کتاب طراحی ساختمان‌های بتنی با کمک نرم‌افزار ETABS (جلد دوم)

 کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با کمک نرم‌افزار ETABS (جلد دوم)

 کتاب طراحی پی‌های ساختمانی با کمک نرم‌افزار SAFE در یک جلد

کتاب ظوابط آرماتورگذاری و ترسیم دیتیل های اجرایی ( با کمک خروجی های ETABS برای ساختمان های بتنی)

کتاب طراحی اتصالات و ترسیم دیتیل های اجرایی ( با کمک خروجی های ETABS برای ساختمان های فولادی)

2- برگزاری تخصصی کلاس‌های آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران ویژۀ طراحی حرفه‌ای ساختمان با کمک نرم‌افزارهای ETABS و SAFE ، با حضور مجرب‌ترین اساتید کشور در زمینه طراحی ساختمان

 

 

به یادتان هستیم، به یادمان باشید

خانوادۀ بزرگ سری عمران