قابل توجه داوطلبان عزیز آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال 1396

برنامۀ کلاس های دورۀ تابستان و همچنین برنامۀ 8+4 مرحله آزمون های آزمایشی به شرح زیر می باشد.

 

 

 

 

 

 

با سلام خدمت دانشجویان عزیز و ارجمند

خوشحالیم که امسال نیز همچون سالهای قبل، پذیرای بسیاری از مهندسین عمران در نمایشگاه کتاب بودیم. حضور شماست که ما را از بقیه متمایز کرده و انگیزه ای مضاعف در تمام قسمت های موسسۀ سری عمران ایجاد می کند. انشالله با همتی دو چندان خدمات خود را برای جامعۀ مهندسی عمران گسترش خواهیم داد.

بسیاری از دانشجویان عزیزی که در نمایشگاه کتاب، محصولات ویژۀ آزمون کارشناسی ارشد موسسه را تهیه کرده اند، این پرسش را از ما داشته اند که آیا سوالات آزمون سراسری کنکور اخیر نیز در این کتاب ها قرار گرفته است؟ پاسخ واضح است که خیر! زیرا با توجه به اینکه کنکور سراسری کارشناسی ارشد در خلال روزهای نمایشگاه کتاب برگزار می شود، عملا امکان قرار دادن تست های آزمون هر سال در کتاب های موسسه در نمایشگاه کتاب آن سال وجود ندارد. 

البته این سوالات در چاپ های بعدی کتاب ها، در داخل خود کتاب قرار خواهد گرفت. ولی موسسۀ سری عمران برای تامین رضایت خاطر شما دانشجویان عزیز که کتابها را در نمایشگاه کتاب (البته با قیمت کمتر نسبت به چاپ بعدی) تهیه کرده اید، وظیفۀ خود می داند که در اسرع وقت، سوالات و پاسخنامۀ تشریحی دروس مختلف آزمون را بر روی سایت خود قرار دهد.

توجه: خوشبختانه سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار زود هنگام (5روزۀ) پاسخنامۀ کلیدی، نیاز اصلی دانشجویان برای ارزیابی عملکردشان را فراهم نموده است و دیگر نیاز چندانی به انتشار پاسخنامه های تشریحی با این هدف نمی باشد.

 

در ادامه دفترچۀ سوالات کنکور سراسری سال 1395 و نیز پاسخنامۀ تشریحی دروس مختلف قرار گرفته است. شما می توانید با کلیک روی فایل مورد نظر، آن را دریافت کنید.

 

سوالات و پاسخنامۀ تشریحی مکانیک جامدات

سوالات و پاسخنامۀ تشریحی مکانیک خاک و پی و مکانیک سیالات و هیدرولیک

سوالات و پاسخنامۀ تشریحی فولاد و بتن

سوالات و پاسخنامۀ تشریحی راهسازی و روسازی

سوالات و پاسخنامۀ تشریحی زبان عمومی و تخصصی

 

این خبر به تدریج و با اضافه نمودن پاسخنامۀ تشریحی سایر دروس، تکمیل خواهد شد...

 

 

 

قابل توجه مهندسین و دانشجویان عزیز

بیست و نهمین دورۀ نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از روز چهارشنبه مورخ 15 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا روز 25 همین ماه ادامه خواهد داشت. موسسۀ انتشاراتی سری عمران نیز همچون سال های اخیر در این نمایشگاه حضور داشته و جدیدترین کتاب ها و محصولات خود را با تخفیف ویژه به شما سروران گرامی تقدیم می نماید. 

غرفۀ انتشارات سری عمران در نمایشگاه کتاب سال 1395، در سالن 105 دانشگاهی - غرفۀ 242 می باشد که کروکی آن نیز در تصویر زیر نمایش داده شده است:

 

تصویری از حضور بی نظیر و پرشور دانشجویان عزیز در غرفۀ سری عمران

 

محصولات موسسۀ سری عمران در نمایشگاه کتاب امسال و تخفیف های ویژۀ آنها عبارتند از:

- کتاب های مجموعه های کارشناسی ارشد، نظام مهندسی و آموزش نرم افزار (به صورت تکی) با 12% تخفیف ویژه

- بسته های موضوعی سری عمران(شامل بستۀ سری عمومی ، بستۀ جامدات، بستۀ خاک و آب و بستۀ طراحی در زمینۀ آزمون کارشناسی ارشد و همچنین بستۀ ویژۀ آزمون محاسبات و بستۀ ویژۀ آزمون نظارت در زمینۀ آزمون های نظام مهندسی) هر یک با 15% تخفیف ویژه

- بستۀ جامع آزمون کارشناسی ارشد با 20% تخفیف ویژه

در ادامه برای اطلاع از جزئیات و محتوای هر یک از کتاب ها و بسته های آموزشی سری عمران بر روی لینک مورد نظرتان کلیک کنید.

مشاهدۀ جزئیات کتاب های ویژۀ آزمون کارشناسی ارشد

مشاهدۀ جزئیات کتاب های ویژۀ آزمون نظام مهندسی

مشاهدۀ جزئیات کتاب های آموزش نرم افزار

مشاهدۀ محتویات بسته های موضوعی کارشناسی ارشد

مشاهدۀ محتویات بسته های موضوعی نظام مهندسی

مشاهدۀ محتویات بستۀ جامع کارشناسی ارشد

توجه: شما عزیزان می توانید علاوه بر مراجعه به غرفۀ سری عمران در نمایشگاه بین المللی کتاب، همین محصولات با همین تخفیف های ذکر شده را با مراجعه به دفتر مرکزی موسسه و نیز از طریق فروشگاه اینترنتی سایت سری عمران تهیه نمایید. بدیهیست در صورتیکه خرید خود را از طریق فروشگاه اینترنتی انجام دهید، باید هزینۀ حمل و نقل محصول را نیز پرداخت نمایید. 

در نمایشگاه کتاب امسال آخرین چاپ تمامی کتاب های موسسۀ سری عمران عرضه خواهد شد. همچنین کتاب طرح و اجرای ساختمان های فولادی ویژۀ آزمون نظارت نیز به عنوان جدیدترین محصول موسسه ارائه می گردد.

توجه: کتاب طراحی سازه های بتنی با استفاده از نرم افزار ETABS بعد از نمایشگاه کتاب و در اوایل تیر ماه منتشر خواهد شد.

لازم بذکر است که اساتید و مولفین موسسه سری عمران، امسال نیز در نمایشگاه کتاب حضور یافته و پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود. در همین راستا و پس از حضور آقایان دکتر آهنگر و دکتر بهزادی پور در محل غرفۀ سری عمران، در روز پنجشنبه ( 23 اردیبهشت ماه) برنامۀ حضور اساتید به شرح زیر می باشد:

پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه از ساعت 11 الی 17

آقای دکتر محسن حیدری

 

 به امید دیدار شما دوستان همیشگی در محل غرفۀ سری عمران در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

خانوادۀ بزرگ سری عمران

قابل توجه داوطلبان عزیز آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال 95

آزمون رشتۀ مهندسی عمران در صبح روز جمعه مورخ 17 اردیبهشت ماه برگزار می گردد. کارت ورود به جلسۀ این آزمون از روز دوشنبه مورخ 13 اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. داوطلبان لازم است براساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و كد پیگیری) نسبت به پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند. بدیهی است برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون و همچنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامی است. لذا كلیه داوطلبان بایستی شخصاً برای پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند.

چند روز قبل مطلب مشاوره ای (به نقل از آقای مهندس حسین فراهانی) بر روی سایت سری عمران قرار گرفته بود. در اینجا و در ادامۀ آن مطلب، توصیه هایی مهم و ضروری در خصوص روز های باقی مانده، از زبان همین استاد عزیز برای شما قرار می دهیم. توجه به این توصیه ها و عمل به آنها باعث می شود تا نتیجۀ نهایی شما در آزمون ارشد بهبود یابد.

توصیه هایی در خصوص روزهای باقی مانده تا آزمون کارشناسی ارشد

(به نقل از آقای مهندس حسین فراهانی)

به تمامی شما دوستان عزیزم سلام عرض می کنم. انشالله که برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد در صبح روز جمعه، این چند روز را نیز با همان جدیت و پشتکار همیشگی سپری نمایید. در ادامۀ مطالبی که چند روز قبل خدمت شما عزیزان ارائه نمودم، توجه شما را به نکاتی مهم در خصوص این چند روز باقی مانده و نیز جلسۀ آزمون کارشناسی ارشد جلب می نمایم:

1- دوستان گرامی، آزمون کارشناسی ارشدی که در صبح روز جمعه قرار است در آن شرکت کنید، اتفاق خاص و عجیبی نیست! بلکه یک دفترچه مانند تمام دفترچه های آزمون های آزمایشی جامع و آزمون های کارشناسی ارشد سال های قبل است!! در درس های مختلف آن یک تعداد سوال روتین، یک تعداد سوال متوسط و تعدادی سوال سخت و جدید وجود دارد که شما بارها با دفترچه هایی نظیر آن مواجه شدید. مطمئنا با تجربه هایی که تاکنون در زمینۀ آزمون های تستی کسب کرده اید، می توانید عملکردی بسیار خوب داشته باشید. پس: اولا آزمون کارشناسی ارشد 95 را برای خود بزرگ نکنید و خیلی ساده و البته حرفه ای، به سراغ حل سوالات آن بروید. دوما هر آنچه تاکنون در آزمون های آزمایشی تجربه کرده اید را در آزمون کارشناسی ارشد بکار بگیرید.

2- همانطور که در توصیه های چند روز قبل هم گفته بودم، شما باید در روز سه شنبه، یک بار کنکور سراسری سال 92 یا 93 را به صورت یک دفترچه کامل حل نمایید. با توجه به برگزاری آزمون در زمان صبح، حتما شما هم یکی از کنکور های مذکور را در صبح روز سه شنبه حل نمایید تا به فضای آزمون در صبح و همچنین مدیریت دروس مختلف در دفترچه، بیش از پیش عادت کنید.

3- در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به رفع اشکالات قبلی خود بپردازید و نکات و فرمولهایی که دائما فراموش می شدند را مجددا مرور کنید.

4- سعی کنید لا اقل 7-8 ساعت خواب شب را در برنامۀ خود قرار دهید.

5- توصیه میکنم برای رفع خستگی و آزاد شدن ذهنتان از فضای کنکور و کاهش استرس، به هیچ وجه به برنامه های عجیب و قریب (مثلا کوهنوردی در مسیرهای سخت، مسافرت و یا ...) نپردازید!! چرا که اگر خدایی نکرده اتفاقی در این برنامه ها برایتان بیافتد، ممکن است زحمت چندین ماهه شما به هدر رود.

6- برای رفع خستگی، تا عصر روز جمعه صبر کنید!! به عبارت دیگر این روز ها را با همان جدیت قبلی به مطالعه، تست زنی، مرور و رفع اشکال بپردازید.

7- حوزۀ محل برگزاری آزمون خود را به خوبی شناسایی کرده و مسیر دسترسی به آن را برای خود مشخص کنید تا در صبح روز جمعه غافلگیر نشوید.

8- حتی الامکان در روز آزمون، با تاکسی یا آژانس به محل حوزۀ خود بروید و یا از یکی از نزدیکان خود بخواهید تا شما را به آنجا برسانند. چرا که اگر خودتان بخواهید با خودروی شخصی به محل حوزۀ آزمون بروید، ممکن است با مشکلاتی نظیر جای پارک یا خدای نکرده تصادف مواجه شوید!

9- 3-4 مداد نرم، پاک کن، مدادتراش، نوشیدنی ترجیحا شیرین (مثل یک آب میوه) و خوراکی حاوی قند (مثلا یک شکلات یا کیک) را روز قبل از آزمون تهیه کرده و برای بردن به جلسۀ آزمون آماده کنید. به هیچ وجه برای تهیۀ این موارد روی صبح روز آزمون حساب نکنید!!

10- شب قبل از آزمون خواب کافی (7-8 ساعت) داشته باشید و صبح آزمون هیچ مطالعه ای انجام ندهید.

11- در پاسخ دادن به سوالات دروس مختلف دفترچه کنکور، از همان ترتیبی استفاده کنید که تاکنون در آزمون های آزمایشی آن را تمرین کرده بودید.

12- کار جدید و عجیب و غریبی در جلسۀ کنکور انجام ندهید. این جلسه جای انجام آزمون و خطا نیست!! بلکه همان کارهایی که تا کنون در آزمون های خود انجام میدادید را به کار بگیرید.

13- بار دیگر توصیه می کنم که اگر بیش از 30-40 ثانیه بر روی مسئله ای فکر کردید و هیچ جرقه ای برای حل سوال در ذهنتان ایجاد نشد، از آن سوال عبور کرده و به حل سوالات روتین بعدی بپردازید.

14- ممکن است در برخی دروس 4-5 سوال سخت، جدید و عجیب و غریب پشت سر هم قرار گرفته باشند. به هیچ وجه روحیۀ خود را نبازید و به سادگی از تک تک آنها عبور کنید (البته بعد از 30-40 ثانیه تلاش برای حل آنها) و به خاطر داشته باشید که اولا این سوالات برای تمامی داوطلبان آزمون سخت بوده است، ثانیا سوالات ساده و روتین در همان درس و یا سایر دروس منتظر شما هستند!

در نهایت بر خود ببالید که تا پایان این مسیر سخت و طولانی (تا آخرین لحظه از جلسۀ آزمون کارشناسی ارشد) تمام تلاش خود را انجام داده اید و نتیجۀ نهایی را به خدا واگذار کنید. بعد از جلسۀ کنکور نفس عمیقی بکشید، حالا وقت استراحت است!

 

موفق و سربلند باشید

حسین فراهانی

قابل توجه داوطلبین گرامی آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1395

سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه ای در خصوص تاریخ توزیع کارت ورود به جلسۀ این آزمون، نحوۀ رفع نقص مدرک و ... منتشر کرده است که در ادامه گزیده ای از مهمترین قسمت های این اطلاعیه را برای شما عزیزان قرار داده ایم. همچنین شما می توانید برای مشاهدۀ متن کامل این اطلاعیه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

 

گزیده ای از اطلاعیۀ سازمان سنجش آموزش کشور

ضمن‌ آرزوی‌ موفقیت‌ برای‌ داوطلبانی كه در آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تكمیلی‌ (دوره‌های‌ كارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌) سال 1395 و همچنین‌ بیست و یكمین دوره‌ المپیاد علمی‌ دانشجویی‌ كشور ثبت‌نام‌ نموده‌اند، بدین‌وسیله‌ توجه‌ داوطلبان‌ گرامی‌ را به‌ موارد ذیل‌ معطوف‌ می‌دارد.

الف‌- برگزاری آزمون و پرینت كارت شركت در آزمون

آزمون برای ‌136 كدرشته‌‌ امتحانی‌ در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 16 و 17 اردیبهشت‌ماه سال 1395 و براساس اطلاعات مندرج بر روی كارت شركت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد. داوطلبان‌ متقاضی‌ هر یك‌ از كدرشته‌های امتحانی‌ لازم‌ است‌ به نشانی مندرج بر روی كارت شركت در آزمون مراجعه نمایند. شهرستان محل برگزاری آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جدول شماره 1 می‌باشد.

لازم به توضیح است که كارت شركت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت‌نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز دوشنبه 95/2/13 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است براساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و كد پیگیری) نسبت به پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند. بدیهی است برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون و همچنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامی است. لذا كلیه داوطلبان بایستی شخصاً برای پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند.

داوطلبان درخصوص مندرجات كارت شركت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است به شرح زیر اقدام كنند.

1- چنانچه‌ زبان‌ خارجی‌ مندرج‌ در كارت‌ شركت در آزمون داوطلبی با زبان‌ خارجی‌ وی‌ در ثبت‌نام‌ اینترنتی انجام شده، مغایرت‌ دارد، یا در رابطه با معلولیت (نابینا، ناشنوا و معلول) اختلافی مشاهده می‌شود، ضروری است دریکی از روزهای سه شنبه 95/2/14 از ساعت 8:00 الی 12:00 و 14:00 الی 18:00 و یا چهارشنبه 95/2/15 (روزهای قبل از برگزاری آزمون) به نماینده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمایند. (آدرس حوزه‌های رفع نقص در جدول شماره 2 این اطلاعیه آمده است).

2- در صورتی كه‌ در رابطه‌ با سایر مندرجات‌ كارت شركت در آزمون از جمله نام رشته تحصیلی، نام محل تحصیل و معدل دوره كاردانی و كارشناسی (معدل براساس مفاد بند «ه‍« مندرج در این اطلاعیه) و با توجه‌ به‌ ثبت‌نام اینترنتی انجام شده، اشكالی‌ مشاهده‌ می‌شود، لازم است جهت اصلاح مورد یا موارد مذكور از طریق لینك مربوط حداكثر تا تاریخ 95/2/17 منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات كارت پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و از آن طریق اقدام نمایند.

3- داوطلبان متقاضی شركت در آزمون كدرشته‌های امتحانی مندرج در جدول ذیل صفحه 7 دفترچه راهنمای‌ ثبت‌نام (دفترچه شماره یك) چنانچه متقاضی اعمال بند مربوط به گزینش در رشته‌های دانشگاه پیام‌نور و موسسات غیرانتفاعی می‌باشند لازم است در نیمه دوم خرداد ماه (زمان تكمیل فرم انتخاب رشته) نسبت به پرداخت مبلغ 92.000 (نود و دو هزار) ریال بصورت الكترونیكی اقدام نموده و سپس بند مربوط را علامتگذاری نمایند.

ب- تصحیح معدل

معدل مندرج در كارت شركت در آزمون داوطلبان، براساس ثبت‌نام اینترنتی كه توسط خود داوطلبان انجام شده، درج گردیده است، لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در كارت شركت در آزمون خود را با توجه به تبصره‌های ذیل بررسی و در صورت مشاهده مغایرت، به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه تبعات بعدی بعهده شخص داوطلب بوده و هیچگونه عذری در این مورد پذیرفته نمی‌باشد. ضمناً لازم به ذكر است در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولی داوطلبان دارای مغایرت معدل  اقدام شده است. 

تبصره‌1- فارغ‌التحصیلان سنوات قبل و همچنین آن دسته از داوطلبانی كه تا تاریخ 94/9/16 (زمان شروع ثبت نام برای شركت در آزمون) به عنوان دانش‌آموخته تلقی گردیده‌اند و یا به عبارت دیگر موفق به اخذ مدرك لیسانس (كارشناسی) شده‌اند باید معدل‌ مندرج‌ در مدرك‌ لیسانس ‌(كارشناسی) آنان با معدل مندرج در كارت شركت در آزمون یكسان باشد.

تبصره‌2- دانشجویان‌ شاغل‌ به‌ تحصیل‌ در مقطع كارشناسی كه در زمان شروع به ثبت نام برای شركت در این آزمون (تاریخ 94/9/16) همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از اینكه بعد از پایان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا حداكثر تا تاریخ 94/11/30 فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است در قسمت ویرایش اطلاعات كارت شركت در آزمون نسبت به اصلاح معدل خود براساس مدرك فارغ‌التحصیلی اقدام نمایند.

تبصره 3- دانشجویان سال آخر كه حداكثر تا تاریخ 31/6/95 فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 94/11/30 را در قسمت ویرایش اطلاعات كارت شركت در آزمون درج نموده و فرم مخصوص معدل (مندرج در این اطلاعیه) را به تأیید موسسه محل تحصیل خود رسانده و آنرا نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولی به موسسه محل قبولی ارائه نمایند. 

تبصره 4- فارغ‌التحصیلان‌ دارای مدرك كارشناسی ناپیوسته باید معدل مقطع كاردانی (فوق‌دیپلم‌) و مقطع كارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در كارت شركت در آزمون یكسان باشد.

تبصره 5- دانشجویان‌ شاغل به تحصیل‌ در مقطع كارشناسی ناپیوسته كه‌ پس‌ از اخذ مدرك‌ كاردانی (فوق‌دیپلم‌) در مقطع‌ كارشناسی‌ ناپیوسته پذیرفته‌ شده‌اند و هم اكنون نیز دانشجو بوده و حداكثر تا تاریخ 95/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد، باید معدل مقطع كاردانی و میانگین‌ واحدهای‌ گذرانیده‌ شده در مقطع كارشناسی آنان تا تاریخ ‌30/11/94 با معدل مندرج در كارت شركت در آزمون، مطابق مفاد تبصره 2 فوق یكسان باشد.

ج- تذکرات مهم

1- شروع فرآیند برگزاری آزمون صبحها از ساعت 7:30 (هفت وسی) و بعدازظهرها از ساعت 14:30 (دو و نیم بعدازظهر) می‌باشد. درب حوزه‌های امتحانی صبح ها راس ساعت 7:00 (هفت صبح) و بعد از ظهرها راس ساعت 14:00 (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد. لذا پس از بسته شدن در سالنهای امتحانی از ورود داوطلبان به حوزه امتحانی، ممانعت بعمل خواهد آمد.

2- برای‌ پاسخگویی‌ به‌ سوالات‌ تستی‌ و درج‌ آن‌ در پاسخنامه‌، منحصراً از مداد سیاه‌ نرم پررنگ‌ استفاده‌ شود.

3- داوطلبان لازم است با توجه به رشته امتحانی و موادی كه امتحان خواهند داد لوازم مورد نیاز از قبیل مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاكن، مداد تراش و سنجاق را بهمراه داشته باشند و از آوردن‌ وسایل‌ اضافی‌ مانند ساك‌ دستی‌، كیف‌ دستی‌، پیجر، تلفن‌ همراه و یا هرگونه وسایل ارتباطی الكترونیكی،‌ جزوه،‌ كتاب، ماشین حساب و نظایر آن و هم‌چنین وسایل‌ شخصی‌ به‌ جلسه‌ آزمون‌ اكیداً خودداری‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ كه‌ به‌ همراه‌داشتن‌ هر كدام‌ از وسایل‌ مندرج‌ در این‌ بند به‌ عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقی‌ و با داوطلبان‌ ذیربط برابر آیین‌ نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار خواهد شد.

4- نظر به اینكه سوالات رشته‌های امتحانی دوره كارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده است كه برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نمی‌باشد، لذا به كلیه داوطلبان تأكید می‌گردد با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگوئی به سوالات هر یك از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی كه ماشین حساب برای شركت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری كه در این اطلاعیه نیز آمده است، رفتار خواهد شد.

5- پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، كارنامه كلیه‌ داوطلبان‌ شركت‌ كننده‌ درآزمون‌ هریك‌ از كد رشته‌های‌ امتحانی‌، به نحو مقتضی و در نیمه دوم خرداد ماه سال 1395 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در اختیار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد.

6- آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته شوند، حق انتخاب كد رشته محل و یا رشته محلهای مربوط از كد رشته امتحانی مجاز یا كد رشته‌های امتحانی مجاز را خواهند داشت.

7- آن‌دسته‌ از داوطلبان‌ هریك‌ از كدرشته‌های‌ امتحانی‌ كه‌ مجاز به‌ انتخاب‌ رشته‌ گردند، علاوه‌ بر مشاهده كارنامه‌، براساس‌ برنامه‌ زمانی‌ پیش‌بینی‌ شده‌، می‌توانند دفترچه‌ راهنمای‌ انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ (دفترچه‌ شماره‌ 2) آزمون‌ كارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ 1395 را كه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار داده می‌شود مشاهده و بر اساس دستورالعملهای مربوط نسبت به انتخاب كدرشته‌محلهای خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

8- انتخاب رشته آزمون منحصراً اینترنتی انجام می‌گیرد و داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، ضرورت دارد بر اساس دستورالعمل‌هائی كه متعاقباً اعلام می‌گردد، نسبت به انتخاب كد رشته محلهای تحصیلی مورد علاقه خود از كد رشته امتحانی یا كد رشته‌های امتحانی مجاز اقدام و از طریق اینترنت نسبت به تكمیل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام نمایند.

9- اطلاعیه این سازمان در مورد نتایج اولیه آزمون، مشاهده كارنامه و نحوه انتخاب رشته برای داوطلبانی كه مجاز می‌گردند، نیمه دوم خرداد ماه سال 95 در نشریه پیك سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور) منتشر و همچنین در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نیز قرارداده خواهد شد.

10- داوطلبانی كه كارت شركت در آزمون آنان بدلیل ارسال عكس نامطلوب  قابل پرینت و مشاهده نمی‌باشد، ضرورت دارد برای پیگیری موضوع با 3 قطعه عكس و اصل شناسنامه یا كارت ملی در زمانهای اعلام شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص (مطابق جدول شماره 2) مراجعه نمایند.

11- داوطلبانی كه بدلیل نداشتن اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده و كد پیگیری) موفق به مشاهده و پرینت كارت شركت در آزمون خود نشوند، ضرورت دارد برای دریافت اطلاعات فوق به قسمت «ورود به سامانه پاسخگویی» در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و در صورتی كه عضو سایت نباشید با عضویت در آن نسبت به دریافت اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

 ز- پاسخگویی به سوالات پرسشنامه ارزیابی محل برگزاری آزمون

با توجه به اینكه سازمان سنجش آموزش كشور در جهت بهبود و ارتقاء كیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تكمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی‌ تحصیلات‌ تكمیلی‌ (دوره‌های‌ كارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ داخل‌) سال 1395 از تاریخ 95/2/16 لغایت 95/2/22 بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمائید.